Fırınabi

Blog

su böreği

Ankara Toptan Börek

Posted on

    Ankara’nın en iyi ve en çok tercih edilen börekçisi olan Ankara Toptan Börek profesyonel ve büyük bir ekibe sahiptir. Amaç sizlere en kaliteli ve en lezzetli börekleri sunmaktır. En doğal ve katkısız malzemeler kullanılmakta ve hijyenik bir ortamda üretim sağlanmaktadır. Ayrıca en çok börek çeşitlerinin bulunduğu Ankara Toptan Börek uzun zamandır hizmet vermekle beraber Ankaralıların uğrak noktası olmuştur. Misafir mi ağırlayacaksınız? O halde börekleriniz hazır. Kendiniz yapmış kadar güvenebileceğiniz bu lezzeti siz de tadın. Ankara’nın börekçisi Ankara Toptan Börek hızlı, sıcak ve en özel sunumları ile sizlerle…  Toplantı, özel günler ve kalabalık iş yeri ortamlarına uygun olarak toptan börek siparişi verebileceğiniz Ankara Toptan Börek ile aradığınız damak tadını bulabilir, en ekonomik fiyat eşliğinde alabilirsiniz.

Read more

simit

Ankara Toptan Simit

Posted on

Ankara sokaklarında dolaşırken herkesin yol arkadaşı olan simit, başkentlilerin vazgeçilmezi… Özel aşçılar tarafından yapılan simitlerimiz günlük ve taze olmakla birlikte hamuru herhangi bir şoklamaya maruz kalmamaktadır. Siz de Ankara toptan simit ile taptaze, yumuşak ve bol susamlı olan bu lezzeti tadabilirsiniz. Ankara simidi genç, yaşlı, çocuk, zengin, fakir herkesin en çok rağbet gösterdiği yiyeceklerdendir. Özellikle de açık havada sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan simit ve yanına bir de çay… Bu muhteşem ikiliyi kaçırmayın…

Read more

simit

Donuk Simit

Posted on

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayat son derece kolay ve pratik olarak bizlere eşlik etmektedir. Bu gelişmeler gıda sektöründe de sürmektedir ve öyle bir durumdur ki yeni yapılmış gibi çıtır ve lezzetli olarak saklanmaktadır. Dondurulmuş ürünler olarak birçok ürün tanıyor olabilirsiniz.

Alışveriş merkezlerinin dolaplarında şoklanmış olarak pizzalar, tavuklar, çorbalar ve daha birçok ürün görmüş olabilirsiniz.

Peki ya donuk simit‘e şahit oldunuz mu?

Evet doğru duydunuz. Bir simit düşünün ki aldığınız andan sonra doğru ortamlarda sakladığınızda tazeliğini yitirmeyen ve her daim lezzetli kalan.

Read more

su böreği

Donuk Börek

Posted on

Donuk börek ile ilgili olarak en avantajlı durum, pratik, çabuk hazırlanabilecek ve kesinlikle en az orijinali kadar lezzetli olmasıdır.

Tabi ki bu özellikle son zamanlar da trend olan ve neredeyse her evde bulunan tüm dondurulmuş ürünler için geçerlidir.

Öyle ki son anda kapınıza dayanan misafirlerinizin stresinden ve hazırlık derdinden ya da kötü geçen bir günün ardından yorgun bir şekilde eve gelip yemek yapamamanın vermiş olduğu rahatsız edici ve mecburi durumdan kurtaracak kadar avantajlıdır.

İlk üretime ve satılmaya başlandığı zamanlarda ortaya atılan birçok sağlık sorunu ile ilgili iddialara karşılık olarak donuk börek, ne yazık ki çok fazla popüler değildi.

Read more

Su Böreği

Posted on

Anadolunun muhtelif yerlerinden içeriğinde peynir ve maydonoz bulunan ve türk mutfağına ait olan bir böreğimizdir. Gaziantep yöresinde antep peynirli ve bol tereyağlı olarak servise sunulan bu börek Gaziantep’in damak zevkini arayanlar için iştahlarına iştah katmaktadır.

Erzurum da yufkası kalın ve ince olarak iki şekilde yapılmaktadır.  Yufkaların öncelikle haşlanıp sonra soğuk ile yıkanması ve tepsiye serilmesi ile başlar lezzetin ilk adımları. Erimiş tereyağı her bir yufkanın arasına serpilirken daha pişmeden kendinizi tutamayacak derecede tadına doymak ister damağınız.

Aynı zamanda son zamanların pratik bir böreği olan su böreği yapımında hazır yufka kullanılarak da evlerimizde kolayca sofralarımızı süslemektedir. Fakat biz sizlere kesinlikle el ile açılan hamur ile yapılmış olanı tavsiye ediyoruz. Yapılması epey zahmetli olmasına karşın yemesinden alınan keyif başkadır ve tadı damağınızdan asla ayrılmaz.

su böreği

Read more

Karaköy Böreği Lezzeti

Posted on

Lezzet denilince akıllara gelen sadece bir kaç tane börekten birisidir karaköy böreği.  Hem tatlı hemde tuzlu bir lezzettir. Damak tadımızla aslında uyuşmamaktadır fakat asırlardır alışılageldiği için yadırganılmamaktadır.

Adeta sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir, birde yanında sıcacık bir çay var ise kim doyabilir ki tadına.

Yapılışına dahi hayran bıraktırır ve gerçek anlamda parmaklarınızı yersiniz.Gerçek ustaların ellerinden nesillerdir süren tarifi ile kendisine hayran bırakmaktadır.

Ülkemizi ziyaret etmekte olan turistler dahi bu lezzeti tanımakta ve büyük bir keyifle tüketmektedir. Kırımda kıymalı yapılan çeşidinin adı sarburmadır. Sarburma kelimesi Sarmak ve burmak kelimelerden meydana gelmiştir.

karaköy böreği

Read more